5 yıllık görev süresi sona eren Hollandalı diplomat Türkiye’ye veda etti: Hakkınızı helal edin, Allah’a emanet olun

5 yıllık görev süresi sona eren Hollandalı diplomat Türkiye'ye veda etti: Hakkınızı helal edin, Allah'a emanet olun

Hollandalı diplomat Erik Weststrate, Türkiye’deki görev süresinin dolması nedeniyle Twitter’daki hesabından video yayınladı. Gezdiği şehirlerin işaretlendiği Türkiye haritası önünde konuşan Weststrate, “Bugün artık Türkiye’den ayrılıyorum ve bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimizi göstermek istiyorum. Edirne’den Şırnak’a, Kars’tan Datça’ya kadar gezdim. Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, güzel yemeklerinizi yedim, dört mevsimi bir günde yaşadım, güzel insanlarla tanıştım, güzel yerler gördüm. İnanılmaz doğanın tadını çıkardım. Gerçekten ülkeniz güzeldir ve ülkenizi çok çok özleyeceğim ama artık ayrılma zamanı geldi” dedi.

5 yılda resmen bizden biri olmuş! Hollandalı diplomattan Aşık Mahsuni Şerif'li veda

“ÇOK ÜZÜLEREK AYRILIYORUM”

Videoda ardından Weststrate’nin Anıtkabir’i ziyaretine ilişkin görüntü yer aldı. Burada da konuşan Weststrate, “5 yıl önce burada göreve başladım, ayrılırken de burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizinle vedalaşmak istiyorum. Her şey için teşekkür etmek istiyorum. Üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık; kısacası hayatı yaşadık. Çok üzülerek ayrılıyorum. Hakkınızı helal edin. Bir hatamız olduysa affola. Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

5 yılda resmen bizden biri olmuş! Hollandalı diplomattan Aşık Mahsuni Şerif'li veda

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Weststrate’nin sosyal medyadan paylaştığı, Aşık Mahzuni Şerif’in ‘İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım’ şarkısı eşliğindeki veda videosu, büyük ilgi gördü ve beğeni topladı.

sizlere vbulletin-turkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir